Prebaľovací pult alebo komoda - ako si správne vybrať?

Ktorý prebaľovací pult alebo komodu si vybrať?


Čakáte nový prírastok do rodiny a premýšľate, čo budete musieť kúpiť? Tento článok je opäť zameraný na tipy a rady pre budúce mamičky alebo oteckov. Jednou z dôležitých vecí je bezpochyby takzvaný prebaľovací pult. Ako však vybrať ten správny prebaľovací pult? Čo treba pri jeho výbere zvážiť? Čomu sa vyhnúť? A prečo by ste si ho vôbec mali zaobstarať?


Vyberte si ten správny prebaľovací pult!

Prebaľovacie komody a pulty sú ideálne, pretože poskytujú dokonale pripravené miesto nielen na prebaľovanie, ale aj na prebaľovanie alebo starostlivosť po kúpeli. V ponuke nájdete mnoho typov, ktoré sú navrhnuté tak, aby obstáli v požadovaných podmienkach. Pozrime sa na ne jednotlivo, aby ste si mohli vybrať ten, ktorý vám presne vyhovuje!


Máte vo svojej izbe dostatok miesta? Klasické prebaľovacie komody vás nesklamú!

Ak máte dostatok priestoru, odporúčame vám zaobstarať si robustnú prebaľovaciu komodu. Pre tých, ktorí nemajú toľko miesta a napriek tomu chcú namiesto prebaľovacieho pultu komodu, odporúčame šikovne navrhnutý a ľahký plastový prebaľovací pult s podnosom!

prebalovacia-komoda-vsetko-pre-mimino

Komody majú vo výbave aj kolieskami s brzdou. Možno ich preto veľmi ľahko premiestňovať podľa potreby. Po otvorení tvarovaného prebaľovacieho pultu sa sprístupní vanička. Na prebaľovanie dieťaťa sa používa tvarovaná prebaľovacia podložka s pevnou doskou. Povrch podložky je vyrobený z bezpečného PVC najvyššej kvality bez obsahu ftalátov, je umývateľný a ľahko sa udržiava v čistote. Na kúpanie je pod prebaľovacou podložkou veľká vanička. K dispozícii máte aj 4 priestranné zásuvky.
Tieto dômyselné prebaľovacie komody sú pravdepodobne jednou z najideálnejších možností vôbec. Môžete ich používať doslova ako riešenie 2 v 1 na starostlivosť o dieťa, nielen na prebaľovanie, ale aj na obliekanie alebo masáž, ktorú bábätká po kúpaní milujú!

A čo keď bábätko vyrastie a vy už nebudete potrebovať miesto na prebaľovanie? Je to veľmi jednoduché! Jednoducho odstráňte prebaľovaciu podložku a prebaľovaciu komodu môžete naďalej používať ako klasický kus nábytku v detskej izbe. Bude sa hodiť na ukladanie oblečenia, ale poslúži aj na hračky a mnoho ďalšieho.

Prebaľovacie pulty - úsporné riešenie

V našom sortimente nájdete prebaľovacie pulty vyrobené z kvalitného bukového dreva, ale aj z laminátu, ktorý je oveľa ľahší a ponúka možnosť dizajnového vzhľadu v rôznych dekoroch. Môžete si vybrať z prevedenia so zásuvkami alebo aj s praktickou priehradkou, do ktorej môžete uložiť najčastejšie používané predmety, ktoré potrebujete mať okamžite po ruke.
Bojujete s priestorom a chcete sa pohodlne prezliekať? Ak nemáte extra veľký dom alebo byt a ste vďační za každý centimeter, pravdepodobne si nemôžete dovoliť veľké a objemné komody. Napriek tomu sa nemusíte vzdať myšlienky na prebaľovací pult. Aj pre vás existujú možnosti a stále máte na výber! Prebaľovacie pulty sa určite hodia, pretože sú oveľa úspornejšie na priestor.

prebalovaci-pult-vsetko-pre-mimino

Opäť si môžete vybrať z rôznych dizajnov. Napríklad prebaľovací pult, ktorý má pod prebaľovacou podložkou po celom obvode dve otvorené poličky. Môžete do nich uložiť napríklad čisté plienky, vlhčené obrúsky, krémy a mastičky, ktoré používate denne, ale aj niekoľko nevyhnutných kusov oblečenia, ktoré potrebujete mať v prípade malej nehody okamžite po ruke.

Prebaľovací pult má praktické kolieska, takže ho môžete vziať kamkoľvek potrebujete a mať ho ľahko po ruke. Cez deň v obývačke, večer vedľa kúpeľne, v noci v detskej izbe. Je len na vás, aké rituály si nastavíte. Buďte si istí, prebaľovacie pulty výrazne zlepšia kvalitu a uľahčia starostlivosť o vaše dieťa.

Čo robiť v prípade, že je miesta naozaj žalostne málo?

Prebaľovací stôl  s vaničkou predstavuje jednu z možností pre tých, ktorí trpia nedostatkom miesta alebo si chcú užiť pohodlné prebaľovanie na cestách. Tento skladací prebaľovací pult je neuveriteľne ľahký a zaberá veľmi málo miesta. Môžete ho zložiť a umiestniť za dvere, za skriňu alebo pod posteľ. Je praktický aj na cesty, a to nielen vďaka hmotnosti alebo možnosti zloženia, ale aj vďaka zabudovanej vaničke!

prebalovaci-stol-s-vanickou-vsetko-pre-mimino

Na prebaľovanie slúži tvarovaná prebaľovacia podložka s pevnou doskou. Povrch podložky je vyrobený z bezpečného PVC najvyššej kvality, neobsahuje ftaláty, je umývateľný a ľahko sa udržiava v čistote. Spodná pevná doska je vyrobená z MDF a je tiež potiahnutá PVC fóliou. V prípade kúpania sa pod prebaľovacou podložkou nachádza vanička s hadicou na vypúšťanie vody - hadicu možno nasmerovať do nádoby (vedro, vaňa, umývadlo atď.), do ktorej budete vodu vypúšťať. Praktická základná doska sa nachádza pod vaničkou a slúži ako polička s vysokými bočnicami na odkladanie všetkého, čo potrebujete na každodennú starostlivosť o dieťa. Po použití možno prebaľovací pult veľmi ľahko zložiť a používať ho len v prípade potreby alebo ho použiť ako cestovný pult.


Ekonomicky najvýhodnejšia možnosť - prebaľovacie dosky a prebaľovacie podložky

Keď nemáte absolútne na výber, skvelým riešením sú aspoň prebaľovacie dosky do postieľky alebo samostatné prebaľovacie podložky, ktoré možno umiestniť kdekoľvek - na práčku, na kuchynský stôl, na súčasné zariadenie v izbe. Skrátka, ponúka veľa muziky za málo peňazí.

Môžete si vybrať medzi rôznymi vzormi. Prebaľovacie podložky ponúkame drevené aj plastové. Môžete si vybrať prebaľovacie podložky s tvrdými alebo mäkkými podložkami a rôznych veľkostí a farieb.

V prípade nejasností a ďalších otázok nás neváhajte kontaktovať, či už prostredníctvom našej stránky alebo sociálnych sietí.