Prechádzky v zime - ako správne pripraviť kočík na zimu

Čerstvý vzduch je veľmi prospešný pre vývoj detí a pre zdravie dospelých. Vedeli ste, že prechádzka na chladnom vzduchu napomáha rýchlemu priebehu prechladnutia? Mamičky malých detí sa často pýtajú, či je vhodné chodiť na prechádzky aj s niekoľkotýždňovým bábätkom v chladnom alebo sychravom jesennom počasí. Odpoveď znie jednoznačne áno! No na takéto výlety v chladnom počasí sa musíte dostatočne pripraviť. Nielen seba a dieťa, ale aj kočík. Máme pre vás niekoľko tipov na výrobky, ktoré by ste si mali zadovážiť pre pohodlné prechádzky v zime.

Ako správne pripraviť kočík, aby ste si mohli užívať prechádzky v zime?

Zavinovačky a fusaky

Do zavinovačiek nemusíte bábätko nijako zásadne ukladať, pre mamičky je to oveľa pohodlnejšie ako obliekanie základnej vrstvy, mikiny, bundy a teplých nohavíc alebo kombinézy. Kým dieťa navlečiete do všetkých týchto vrstiev, sa obaja spotíte a na nálade vám to nepridá. Na kvalitný fusak stačí spodná vrstva (pančuchy, body) a teplejšia vrchná vrstva, na ktorú je ideálny teplejší, napríklad "chlpatý" (matky vedia...) overal, a čiapka.

prechádzky-v-zime-fusak

Fusak chráni dieťa pred chladom a to stále spí v príjemnom prostredí. Ovčie rúno predstavuje jeden z najlepších materiálov na zimné fusaky. Prírodný materiál nedráždi ani atopickú pokožku, keď sa dieťa spotí alebo mu na fusak prší, ovčia vlna odvádza vlhkosť od pokožky a navyše ešte zahreje, takže mu nie je zima. Jej veľkou nevýhodou je náročnosť čistenia, ale práca navyše stojí za skvelé izolačné vlastnosti.

Rukávnik na kočík

Počas prechádzky v zime s kočíkom vystavujete vaše ruky nepríjemným poveternostným podmienkam. Rukávnik na kočík vás od toho dokonale uchráni. Zároveň si tým uľahčíte starostlivosť o dieťa, keďže nebudete potrebovať rukavice. Vyberajte starostlivo, rukoväte kočíkov nie sú rovnaké. Niekde môže prekážať ručná brzda alebo iné časti kočíka. Renomovaní výrobcovia kočíkov zvyčajne uvádzajú, pre aké typy sú vhodné. Rukávnik, ktorý nesedí, je len na obtiaž, pretože keď sa vám ho podarí pripevniť k rukoväti, rád sa v pravidelných intervaloch rozopína, alebo vám niekde chýba kúsok.

Návlek na kočík

Predstavuje skvelého pomocníka v nepriaznivom počasí. Rôzne pláštenky, ktoré sa dajú pretiahnuť cez kočík a slúžia ako dáždnik alebo vetrovka, ochránia vaše dieťa aj pred nepriaznivým počasím. Keď do kočíka nefúka vietor, tepelný komfort dieťaťa je viac než dostatočný. Pri výbere týchto výrobkov dávajte prednosť tým, ktoré nie sú úplne uzavreté. Aj v kočíku s pláštenkou musí prúdiť vzduch!

prechádzky-v-zime-plastenka

Nánožník

Do kategórie zimných doplnkov pre mamičky patrí aj nánožník, ktorý chráni vaše dieťa pred vetrom a chladom.

Štýlové príslušenstvo na vylepšenie každého kočíka

Veci, ktoré sme spomenuli vyššie sú čisto praktické veci. My mamy sme všetky o paráde. A k zimnému vzhľadu kočíka patrí aj zimná kožušina okolo sedadla. To vôbec nie je praktické. Ale len my ženy vieme, že kočík s módnymi doplnkami je jednoducho akosi viac "kočíkovský". Tak čo, už máte svoje zimné doplnky, dámy?

Používajte nosič pre novorodencov a väčšie deti.

Pre pohodlie vášho bábätka a tepelný komfort v zime si zaobstarajte detský nosič. Najmä veľmi malé bábätká ho ocenia ako útulné miesto, ktoré im svojím mäkkým uchopením pripomína známy úzky priestor v maminom brušku.

V prípade ďalších otázok nás neváhajte kontaktovať, či už prostredníctvom našej stránky alebo sociálnych sietí.