673 položiek celkom

Cena

81299
181299

Značky

Zobrazených položiek: 673
Joolz Taška organizér | Sandy taupe
Novinka
€59
CBX-560221
Joolz Taška organizér | Space black
Novinka
€59
CBX-560223
K24 Backpack 68410030 633 black 0831
€107 –7 %
€99

Batoh na kočík. Obsahuje prebaľovaciu podložku a obal na fľašu.

68510030633
Sensillo Vložka do kočíka autosedačky Dino
€29
IKS-SILLO-20765
Sensillo Vložka do kočíka autosedačky Zvieratá sivá IKS-SILLO-20764
Sensillo Vložka do kočíka autosedačky Lesné zvieratá IKS-SILLO-20762
Sensillo Vložka do kočíka mušelínová Smaragdový ježko IKS-SILLO-20761
Hore
Ďalšie produkty

Kočík - ako vybrať ten správny?

 

Jednou zo zložitých vecí, ktorým musia nastávajúci rodičia čeliť je výber kočíka. Keďže vývoj nezastavíš a doba sa posúva vpred, tak skúsenosti našich rodičov či prarodičov s výberom kočíka sú už neaktuálne. A navyše výber kočíkov je obrovský. Kočík obyčajne patrí medzi najväčšie položky pri chystaní výbavičky, preto odporúčame si kúpiť kvalitný kočík. Skúste nepodliehať najnovším módnym trendom alebo sa nechať ovplyvniť cenou. Určite máte svoj vysnívaný kočík, no trpezlivo si zvážte pre a proti. 

Každá mamička má trochu odlišné kritériá na výber správneho kočíka. Tie závisia od životného štýlu, kde býva, aké má finančné možnosti. Preto si skúste položiť nasledovné otázky: 

Na čo sa zamerať pri výbere kočíka? 

Rozmery

Medzi hlavné kritériá výberu patria rozmery kočíka ako v rozloženom tak i v zloženom stave. Musíte si zvážiť, či sa s kočíkom vojdete do všetkých priestorov, kde sa s ním budete potrebovať pohybovať, ako je výťah alebo miestnosť, v ktorej ho budete skladovať. Do kufra auta by sa zložený kočík mal vojsť pohodlne. Počítajte ale s tým, že budete prevážať i ďalšie veci.

Hmotnosť

Pre ľahšiu manipuláciu je vhodné sa obzerať po kočíkoch s nižšou hmotnosťou. Pokiaľ budete kočík často prenášať, dvíhať do kufra auta alebo dokonca nosiť do schodov, určite pôjde vo vašom prípade o kľúčový parameter. Nesmiete zabúdať na hmotnosť dieťaťa. Treba rátať s tým, že dieťa rastie a o pár mesiacov kočík nepôjde rovnako ľahko ako pri novorodencovi.

Skladanie

Život si treba zjednodušovať. A pri deťoch to platí raz toľko. Preto sa vyhnite náročnému skladaniu a rozkladaniu kočíka, pri ktorom je potrebná sila alebo veľká obratnosť. Ak už teraz viete, že kočík budete často skladať, určite uvítate jednoduchý skladací mechanizmus. Na niektoré kočíky vám bude stačiť dokonca iba jednou rukou.

Kolesá

Z pohľadu kolies sa kočíky odlišujú ich veľkosťou, materiálom i počtom. Viac ako počet kolies vplýva na stabilitu kočíka vyváženie kočíka a vzdialenosť kolies

Pre hladšiu jazdu po nerovnom teréne sú vhodné nafukovacie kolesá, no nesmiete zabúdať na to, aby boli správne nafúknuté. Rovnako ako u bicykla je tu riziko, že dostanete defekt. 

S penovými kolesami si tieto starosti ušetríte. U kvalitných kočíkov, ktoré majú kolesá vyrobené z moderných materiálov, sa jazdné vlastnosti príliš nelíšia. 

Rozdiel medzi kočíkom vhodným do horších terénnych podmienok a kočíkom do mesta? 

Kočík vhodný do mesta 

Medzi charakteristické črty kočíka vhodného do mesta patria menšia hmotnosť, ľahšia ovládateľnosť a menšie rozmery pri zložení. Treba pamätať na to, že tieto kočíky nie sú vhodné do terénu kvôli menším kolieskam a niekedy chýbajúcemu odpruženiu na konštrukcii.  Je to práve preto, aby boli lepšie uskladniteľné v bytoch prípadne vo vozidlách s menším batožinovým priestorom. 

Kočík vhodný do horšieho terénu 

Kočík vhodný do horšieho terénu sa naopak vyznačuje veľkými kolesami s odpružením, ktoré môžu byť aj nafukovacie. Tým sa potláča vibrovanie a takzvané „hrkotanie kočíka“. Kvalitnejšie a modernejšie sú však kolieska z penových a gumových materiálov, ktoré majú všetky pozitívne vlastnosti ako nafukovacie kolesá, avšak nedostanete defekt ako pri nafukovacích. Sú bezúdržbové.

Takéto kočíky pozostávajú zväčša z mohutnejších a ťažších komponentov, aby v teréne lepšie zvládali ich namáhanie a namáhanie konštrukcie. I keď ovládateľnosť býva o niečo horšia v porovnaní s mestskými kočíkmi, nemalou výhodou je bezproblémové zvládanie hrboľatých terénov, nespevnených poľných ciest prípadne poškodených chodníkov.