Rozmery oblečenia pre bábätko

Rozmery oblečenia pre bábätko - približné tabuľky veľkostí

Všetky veľkosti udávame pred praním (t. j. po opustení výrobného závodu). Nezabudnite, prosím, že šitie je ručná práca, takže nižšie uvedené rozmery sa môžu líšiť o výrobnú toleranciu: +/- 0,5 - 1,5 cm! (Odchýlka sa zvyšuje s veľkosťou - t. j. menšie veľkosti majú zvyčajne menšiu odchýlku / veľké veľkosti väčšiu odchýlku).
Zrážanie je prirodzenou vlastnosťou materiálov, ktorú je potrebné pri kúpe oblečenia vždy zohľadniť. Dodávateľ úpletov zo 100 % bavlny, ktoré používame, uvádza mieru krčenia približne 5 %, v prípade velúru (zamatu) približne 3 % (osobne sme však vyskúšali, že ak sa oblečenie perie presne podľa návodu a šetrne, jeho miera krčenia je minimálna - pohybuje sa medzi 1 - 2 %).

Starostlivosť:

  • Vždy perte pri maximálnej teplote uvedenej na štítku so symbolmi starostlivosti.
  • Nepoužívajte bieliace prostriedky obsahujúce chlór ani iné bieliace látky.
  • Nesušte v bubnovej sušičke.
  • Možno žehliť, na stupni 1 (s teplotou žehliacej plochy do 110oC).
  • Chemické čistenie nepoužívajte.
  • Potlačený odev vždy perte a žehlite naruby!
  • Ak odev obsahuje gombíky (patentky), vždy ho perte so zapnutými gombíkmi.

Ak sa aj napriek tomu rozhodnete oblečenie sušiť v bubnovej sušičke, musíte brať do úvahy zvýšené zmršťovanie materiálov a možné poškodenie potlače. (Ak tak urobíte, vždy použite najdlhší program sušenia vhodný pre daný typ materiálu. Vo všeobecnosti platí, že čím kratší program sušenia, tým agresívnejší a tým vyššia použitá teplota, čo spôsobuje väčšie zmrštenie materiálu) .

Každý výrobca používa pri výrobe svoje vlastné veľkostné tabuľky a vzory. T. j. naša veľkosť 62 sa nemusí zhodovať s veľkosťou 62 iného výrobcu, na ktorú ste možno zvyknutí. (Preto nižšie uvádzame aj približné tabuľky veľkostí).

 

Kojenecké oblečenie pre bábätká - kojenecké zavinovacie body dlhý rukáv - tabuľka rozmerov

Kojenecké oblečenie pre bábätká - kojenecké body dlhý rukáv - tabuľka rozmerov

Kojenecké oblečenie pre bábätká - kojenecké polodupačky - tabuľka rozmerov

Kojenecké oblečenie pre bábätká - kojenecké dupačky - tabuľka rozmerov

Kojenecké oblečenie pre bábätká - kojenecké košielky - tabuľka rozmerov

Kojenecké oblečenie pre bábätká - kojenecké kabátiky - tabuľka rozmerov

Veľkosti detského oblečenia sa udávajú podľa výšky alebo v prípade dojčiat podľa dĺžky dieťaťa a máte ich odstupňované po šiestich centimetroch. Najbežnejšia veľkosť oblečenia pre novorodencov je veľkosť 56, pre malých novorodencov, dvojčatá alebo predčasne narodené deti veľkosť 50 alebo ešte menšia. Deti v tomto veku rýchlo rastú a oblečenie im vydrží len niekoľko týždňov. Berte tieto údaje s rezervou. Každé dieťa je iné a navyše veľkosti oblečenia sa môžu u jednotlivých výrobcov detského oblečenia líšiť.

Tabuľka veľkostí oblečenia

Orientačná veľkostná tabuľka kojeneckého a detského oblečenia

Máte obavy o správnu veľkosť detského oblečenia?

Váhate s výberom správnej veľkosti? Nevešajte hlavu! Žiadny učený z neba nespadol a my to vieme. Preto vám radi pomôžeme vybrať správnu veľkosť pre vaše dieťa. Znížite tak pravdepodobnosť, že oblečenie, ktoré svojmu bábätku dáte, mu nebude sedieť.

V prípade nejasností a ďalších otázok nás neváhajte kontaktovať, či už prostredníctvom našej stránky alebo sociálnych sietí.